Ukończyłem wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, broniąc pracę magisterską na Katedrze Prawa Samorządu Terytorialnego.

W trakcie studiów odbywałem praktyki w sądach i jednostkach samorządu terytorialnego, co pozwoliło mi na zapoznanie się z praktyką stosowania prawa z uwzględnieniem różnych potrzeb. Jeszcze w trakcie studiów podjąłem także praktykę w kancelarii adwokackiej, gdzie następnie zostałem zatrudniony na stanowisku młodszego prawnika.

Aplikację radcowską odbywałem w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach, pod patronatem radcy prawnego Wojciecha Kuziela. Po ukończeniu aplikacji przystąpiłem do egzaminu zawodowego, który zdałem z wyróżnieniem.

W trakcie swojej praktyki zawodowej współpracowałem m.in. z podmiotami z branży: budowlanej, opieki zdrowotnej, usługowej, zbrojeniowej.

W ramach współpracy z Kancelarią Adwokacką Przedpełski, Żurawski i Partnerzy w Katowicach, a następnie Kancelarią Radców Prawnych „Amicus” W. Kuziel, R. Pabis w Kielcach, uzyskałem bogate doświadczenie w obsłudze klientów, zastępstwie procesowym, sporządzaniu opinii prawnych, udzielaniu porad prawnych, negocjacji z partnerami.